Yaya Kurye

Home / Yaya Kurye

Yaya Kurye

Yaya Kurye

Halkdilinde elçilik postasını yerine ulaştırmakla görevli kimseye denen Kurye, günümüzde ise genelde büyükşehirlerin ( özellikle İstanbul başta olmak üzere ) trafik yoğunluğu sebebi ile evrak ve belge gibi gönderilerin bir yerden diğer bir yere taşımacılığı yapan kimselere denir.

Kuryeler yapmış oldukları iş alanında Yaya Kurye, Arabalı Kurye, Motorlu Kurye ve Kiralık Kurye olmak üzere 4 hizmette sınıflandırılırlar.

Bir kurye firmasında çalışan Kurye, sabah mesai başlangıç saati olan 08.30′ da merkezde bulunan operatörüne anonsunu yapar ve varsa bulunduğu bölge üzerindeki evrakların adreslerini alır. Kendisine verilecek adreslerdeki evrakları alan Kurye, yapmış olduğu dağıtımların ardından operatörüyle sürekli irtibat halinde olarak yeni kayıtlarını takip eder.

Birer asker gibi yağmur, çamur, kar, güneş demeden bir görev adamı olarak işini benimseyen Kuryeler, trafikte motorlarının üzerinde yanınızdan rüzgar gibi geçme özellikleri ile büyükşehirlerin o zorlu yollarına ortaklık eden yol uzmanıdır.

Hız Motor Kurye

HIZ VE GÜVEN ANA İLKEMİZDİR!

Tecrübeli ve profesyonel ekibimiz tarafından yürütülen moto kurye hizmetimiz, şirketimiz tarafından en hesaplı bir şekilde siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.